2 maj 2011

Plażowanie na Malcie

Opalanie to jest to, co tygryski lubią najbardziej :) Ja nie jestem wyjątkiem i jak większość kobiet uwielbiam spędzać czas na plaży. Na Malcie możemy wypoczywać i opalać się na kilku rodzajach plaż. Każda z nich ma swój niepowtarzalny urok, więc każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Fakt ten wyróżnia wyspę od innych ciepłych krajów oraz czyni ją tak bardzo wyjątkową. 

Plaża skalista- wyróżnia się w krajobrazie wyspy ze względu na wyjątkowy kolor i układ wapieni.   Największa i najbardziej znana położona jest w Sliemie wzdłuż głównej promenady. Zejście do wody są dość strome i niebezpieczne ale  zamontowano przy nich metalowe drabinki. Zaskakującym i praktycznym rozwiązaniem na tego typu plażach są "baseny" wydrążone w skałach. Bardzo przyjemnie jest wypoczywać na rozgrzanych słońcem skałkach. Występują tutaj również plaże żwirowo-kamieniste. Ich atutem są bardzo łagodne zejścia do ciepłej          i płytkiej wody. Na tego rodzaju plażach bardzo popularne i praktyczne są leżaki. 


Półki skalne to zupełnie nieznany u nas rodzaj plażowania ale musicie przyznać, ze robi ogromne wrażenie. Można poczuć kontakt z dziką przyrodą. Dla odważnych polecam skoki na głęboką wodę :)


Najbardziej pożądane plaże przez turystów to oczywiście te piaszczyste. Nie jest ich zbyt dużo na Malcie, ale za to każda ma swój niepowtarzalny klimat. Najpopularniejsze i najbardziej uczęszczane znajdują się w północnej części wyspy. Załączona mapka bardzo ułatwiła mi odnalezienie tych ukrytych w skałach piaszczystych zakątków.

Golden Bay


Paradise Bay

1 komentarz: